Motor Performans Testi

Motor performansı ikinci el araç satın alacaklar için önemli bir kriterdir. Aracın diğer bütün bileşenlerinin yanında, en büyük masraf kalemleri, genellikle motor sorunlarından kaynaklanır. Bu noktada kilometre ve araç yaşı belirleyici olsa da, az kullanılmış araçlarda da, kullanım tarzına bağlı olarak ağır motor problemleri söz konusu olabilir. Belli bir kilometrenin üzerindeki araçlarda ise bu ciddi bir risk olarak kabul edilir. Antalya oto analiz işlemlerimizde motor testleri bu nedenle aracın marka, model ve yaşı ne olursa olsun, hassasiyetle gerçekleştirilir. İşlemlerimizde son teknoloji test araçları kullanılır ve mükemmele yakın değerler tespit edilir.

Motor Performans Testi Nasıl Yapılır?

Antalya oto analiz işlemlerimizde yalnızca aracın devir testlerini değil, motorun detaylı analizini yapıyoruz. Bu analiz safhaları;

 Motor harici kontrolü (kapaklar, muhafazalar ve ısı kalkanları)
 Soğutma, havalandırma ve turbo hortumları kontrolü
 Motor elektrik tesisatı kontrolü
 Motor yağı ve karter kontrolü
 Motor Kulakları kontrolü
 Vibrasyon kontrolü
 Ses kontrolü
 Yağ kaçağı kontrolü
 Enjeksiyon sistemi kontrolü
 Radyatör kontrolü
 Turbo ve intercooler kontrolü
 Hidrolik kontrolleri
 Sensör kontrolleri
 

Gibi tüm donanım bileşenlerinin analizi yapılmaktadır. Motorun yağ yakıp yakmadığı, silindir kapağı ve pistonlarda herhangi bir sorunun bulunup bulunmadığı gibi kritik noktalarda sonuca ulaşacağımız verileri bu aşamalarda test ediyoruz.

Sohbeti aç
Yardım İster Misiniz?
Merhaba,
Motor Performans Testi ile ilgili bilgi almak ister misiniz ?