İç / Dış Ekspertiz 

Aracın genel durumumun analiz edildiği motor ve mekanik dışında kalan tüm detayların kontrol edildiği uygulama oto iç dış ekspertizi aşamasıdır. İç aydınlatmadan emniyet kemerlerine, torpido kapağından, koltuk ayarlarına kadar aracın içindeki tüm detaylar ile dış aydınlatma, lastikleri jantlar ve farlar gibi dış unsurların tamamına uzanan geniş bir analiz alanı bu test safhasında mevcuttur. Oto ekspertiz uygulamalarında yaygın olarak tercih edilen bu aşama, aracın genel durumu hakkında gözle görülemeyen detayların da tespit edilebildiği profesyonel bir test sürecidir.

Profesyonel İç Dış Ekspertizi

Araç alacak olanlar, araç iç dış ekspertizlerini kendileri yapabileceklerini düşünürler. Ancak unutulmaması gerekir ki, bu safhada nelere bakacağınızı, sistematik bir uygulama gerçekleştirmiyorsanız tam olarak bilemezsiniz. Önemsiz detayları kontrol ederken, belki de çok önemli ve küçük detayları gözden kaçırabilirsiniz. Zaten oto ekspertiz hizmetlerinde de amaç tam olarak bu sorunu ortadan kaldırmaktır. Uzman personeller tarafından verilen hizmet kapsamında aracın marka ve modeline uygun işlem prosesi, testi yapacak personele sunulur ve personel tüm detayları bu analiz dokümanında yer alan unsurlar üzerinden yapar. Yani bu test size tüm detayların analiz edildiği bir sonuç raporunun oluşturulabilmesini sağlar.

İç Dış Analiz Testinde Hangi Detaylar Kontrol Ediliyor?

 Müzik Sistemi
 Cam ve Aynalar
 Merkezi Kilit
 Cam Açma düğmeleri
 Emniyet kemerleri
 Airbag birimleri
 Koltuklar
 Koltuk ayar donanımı
 Torpido
 Havalandırma ve klima
 İç Aydınlatma
 Gösterge paneli
 Sinyal ve silecek kolları
 Uyarı ekranı
 Pedallar
 Kapılar
 Direksiyon simidi
 Direksiyon mafsalı
 Vites kolu
 El freni kolu
 İç döşeme
 Kol dayama ünitesi
 Korna
 Koltuk ısıtma vb. elektronik donanım
 Rezistanslar
 Donanım tuş takımı
 Far Ayar mekanizması
 Lastikler
 Jantlar
 Far yıkama sistemi
 Far donanımı
 Sinyal donanımı
 Silecekler
 Camlar
 Sensörler
 Davlumbazlar
 Dış Aksesuar
 

Tüm araçlar için standart olarak test edilen donanımlardır. Bunun yanı sıra, araca özel donanımlar Oto Doktor Ekspertiz uygulamalarında kontrol edilmektedir. Oto ekspertiz hizmetlerimiz kapsamında maksimum nitelikleri elde etmeniz için oldukça detaylı işlemler gerçekleştiririz. Bu sayede aracınızı güvenle satın alabilirsiniz

Sohbeti aç
Yardım İster Misiniz?
Merhaba,
İç / Dış Ekspertiz ile ilgili bilgi almak ister misiniz ?