Alt Kontrol Testi

Araç altı kontrolü; satın alma sürecinde en hassas safhadır. Araç altı incelemesinde elde edilen sonuçlar aracın geneli hakkında fikir sahibi olunması için yeterlidir demek dahi doğrudur. Aracın alt kontrollerinde;

 Ön düzen
 Yürüyen
 Şanzıman / diferansiyel
 Aks
 Radyatör ve fanlar
 Kayışlar
 Egzoz
 Karter ve kater muhafazası
 Yakıt deposu
 Fren halatları
 

Kontrolleri yapılır. Oto Doktor Ekspertiz işlemlerimizde alt kontrol testi diğer tüm testlerden bileşenleri içerir ve testin sağlaması gibi hizmet verir. Oto ekspertiz yaparken, bu aşamada, aracın aldığı hemen her hasar tespit edilebilir. Zira araç herhangi bir biçimde hasar aldığında, alt kısımda izler bırakır. Bunun yanında ağır hasarlar ve alttan alınan darbeler halinde de gözle görülür kusurlar söz konusu olacaktır. Bu bakımdan kaporta testi ile ilgili olarak da bir sağlama uygulaması olarak, bu safha dikkate alınır ve raporun yorumlanmasında yardımcı olur.

Alt Kontrol Testi Nasıl Yapılır?

Alt kontrol testlerinde bilgisayar donanımları ve el işçiliği birlikte kullanılır. Uzman personelin gözlemi bu aşamada oldukça büyük önem arz eder. Bu alanda eğitim almış gerekli lisanslara sahip uzmanlar aracın altına inerek, tüm bahsettiğimiz unsurları tek tek analiz eder. Bu sayede hiçbir eksik olmaksızın tüm detaylar rapor edilebilmektedir. Bu noktada bir hususun altını çizmekte fayda vardır. Oto ekspertiz işlemleri, sistematik uygulamalardır ve gelişi güzel yapılmaz. Servis personeli belli yönergelere uygun biçimde hiçbir detayı atlamadan analiz yapar ve forma gerekli bilgi girişlerini gerçekleştirir. Sonuç olarak hiçbir kusur söz konusu olmadan en doğru sonuçlar elde edilir.

Alt Kontrol Testi Nerede Yapılır?

Oto Doktor Ekspertiz hizmetlerimiz kapsamında alt kontrol yerinde de verilebilen hizmetlerdendir. Ancak, uygulama merkezimizde alacağınız hizmetler çok daha hızlı ve efektif olacağından, aracınızın servis merkezimize getirilmesi daha uygun olacaktır. Bunun için dilerseniz biz adresinize gelerek aracınızı alabilir ve servis merkezimizde testleri gerçekleştirdikten sonra teslimini yapabiliriz. Uygulamanın şekli noktasında tercih size ait olacaktır. Ayrıca uzak noktadaki araçlar için de aynı şekilde talimatınıza istinaden hizmet verebiliyoruz.

Oto Doktor Ekspertiz hizmetlerimizden hemen faydalanarak, uluslar arası standartlarda gerçekleştirdiğimiz ölçümlerimiz sayesinde risk söz konusu olmaksızın oto alışverişi yapabilirsiniz. Oto ekspertiz hizmetlerini, özel araçlarla ve lisanslı biçimde gerçekleştiriyoruz.

Sohbeti aç
Yardım İster Misiniz?
Merhaba,
Alt Kontrol Testi ile ilgili bilgi almak ister misiniz ?